4ever S.t.r.á.n.k.y

Vítejte na 4ever czech

Nemrtvá Nákaza

Ničivá nemrtvá nákaza začala v Northrendu, po Druhé válce. Tady, z hlubin Ledového trůnu, král lichů Ner'zhul infikoval odlehlou lidskou vesnici skrze svojí samotnou vůli: morbidní pokus, který měl zjistit efektivitu nákazy. Infikovaní vesničané zemřeli, a když jejich umrlčí těla krátce poté znovu povstali, stali se vláčícími, nemyslícími služebníky Ner'zhula.


Ničivá nemrtvá nákaza začala v Northrendu, po Druhé válce. Tady, z hlubin Ledového trůnu, král lichů Ner'zhul infikoval odlehlou lidskou vesnici skrze svojí samotnou vůli: morbidní pokus, který měl zjistit efektivitu nákazy. Infikovaní vesničané zemřeli, a když jejich umrlčí těla krátce poté znovu povstala, stali se vploužícími, nemyslícími služebníky Ner'zhula.


Experiment byl úspěšný, ale krále lichů zajímala pouze dokonalost. Nakazil každého lidského. Nakazil každého lidského obyvatele Northrendu, připoutajíc je tak ke své ledové vůli v průběhu dolaďování jeho pekelné nákazy.

Skrze své pokusy se Ner'zhul ujistil, že nákaza bude přeměňovat na nemrtvé hlavně lidi. Ačkoliv nelidské rasy a příšery (a dokonce samotná země) byli náchylní k nákaze, bylo to lidstvo, od kterého chtěl Ner'zhul očistit svět. Díky tomu následně reagovala infikovaná flora a fauna jinak--nakažená a rozkládající se, ale ne skutečně nemrtvá a ne pod područím krále lichů.

Z toho důvodu, ačkoliv se zástupci nemrtvých vyskytují mezi nelidskými rasami, jsou tito specifičtí agenti příklady nemrtvých vytvořených spíše nekromancií, než-li nákazou.

Jakmile byli Ner'zhulovi přípravy u konce, jeho mysl dospěla k Dalaranu, k nespokojenému člověku jménem Kel'Thuzad. Arcimág odpověděl na volání, prošel arktickými pustinami Northrendu, aby konečně vystoupal k Ledovému trůnu. Zde slíbil, že bude jednat jako zástupce krále lichů výměnou za nesmrtelný život a nevýslovnou moc. Poté mu byl dán kotel koncentrované nákazy, aby ji rozšířil ve všech zemích Lordareonu prostřednictvím svých akolytů z Kultu zatracených. Brzy začali po celé říši povstávat a znovu chodit mrtví vesničané, táhnoucí proti živým, poslušni příkazům jejich nového pána.

A takto se zrodila Pohroma na nic netušící svět.

 
Prašule.eu - Zarábajte s nami!