4ever S.t.r.á.n.k.y

Vítejte na 4ever czech

Gnomů

Excentričtí, často oslnivý gnomové jsou považováni za jednu z nejvýstřednějších ras na světě. S jejich posedlostí pro vyvíjení radikálních nových technologií a stavěním neuvěřitelných zázraků strojírenství, je zázrak, že se nekteří gnomové dožili dospělosti. Po léta gnomové konstruovali geniální zbraně na pomoc Velké Alianci v jejích krutých bojích proti Hordě.

Prospívající v jejich podivuhodném techno městě, gnomové sdíleli po generace zdroje zalesněných vrcholků Dun Moroghu se svými trpasličími bratranci. Nyní povstala barbarská hrozba z útrob země a napadla Gnomeregan. Troggové - neviděni od Uldamanských vykopávek - se vyhrnuli na povrch ve spodních podlažích Gnomereganu a začali zabíjet každého gnoma ve městě. Přestože gnomské obrané síly představoli hrdinou obranu, nemohli zachránit své obdivuhodné město.

Na rozkaz Hlavního řemeslníka Mekkatorqua gnomové otevřeli tlakové výpustě svých obřích strojů a vypustili toxickou radiaci do města. Ačkoliv radiace zabila troggy, gnomové brzy zjistili, že stejně tak zabíjí i jejich vlastní lidi. Téměř osmdesát procent gnomské rasy zemřelo během těchto dní. Ti co přežili, evakuovali velké město a uprchli pod ochranu svých trpasličích bratranců do Ironforge.
Ti co zůstali, vymýšlí radikální strategie, aby za každou cenu znovu převzali zpět své milované město.Hlavní řemeslník Mekkatorque - Gnomové neměli řádného krále nebo královnu po stovky let. Místo toho dávají přednost zvolit si své nejvyšší úředníky pro ustanovení služebních pravidel. Nejvyšší úřad v Gnomereganu, Hlavní řemeslník, byl držen mazaným Gelbinem po posledních sedm let. Gelbin je jeden z nejproslulejších vynálezců a byl stejně tak ctěn jako schopný vůdce. Jakkoliv, když troggové začali svojí invazi do Gnomereganu, Gelbin byl nepřipraven je zastavit. Na příkaz svého nejvyššího rádce, Mekgineera Thermaplugga, nařídil zaplavit město toxickou radiací. Ačkoliv radiace zastavila postup nájezdníků, nakonec zabila více gnomů, než troggů. Nyní nese Nejvyšší řemeslník na svých ramenech váhu mrtvých a usiluje pomstít svůj lid znovuzískáním jejich ztraceného města.

Mekgineer Thermaplugg - Sicco Thermaplugg sloužil jako hlavní poradce Hlavního řemeslníka Mekkatorqua po mnoho let. Hloubavý ale vynalézavý inženýr Thermaplugg tajně toužil po úloze Hlavního úředníka. Šeptá se, že Thermaplugg vlastně věděl o invazi troggů, než začala, a že se podílel na této události, která znamenala pád gnomské rasy. Ačkoliv tyto zprávy nebyli nikdy ověřeny, Mekkatorque věří, že mohou být pravdivé. Mekgineer Thermaplugg zmizel krátce po evakuaci ozářeného města. Nikdo nemůže říci, jestli přežil uvnitř toxických hal Gnomereganu.

 
Prašule.eu - Zarábajte s nami!