4ever S.t.r.á.n.k.y

Vítejte na 4ever czech

Zajímavosti

15 věcí co jste nevěděli o simpsonových.

 1. Ve Spojených státech je sto jedenadvacet Springfieldů.
 2. Smithers je opravdu homosexuál.
 3. Bart Simpson má v drtivé většině dílů serálu oranžové tričko. Na rozdíl od světle modrého, které má jako gumová figurka.
 4. Homerovi Simpsonovi je šestatřicet let, i když v několika dílech seriálu je uvedeno 38 a 39.
 5. V mnoha epizodách hraje v úvodních titulcích Lisa sólo na saxofon. Jen ke konci dvanácté sezony Simpsonových zahrála ve sto osmačtyřiceti dílech jedenadvacet saxofonových sól.
 6. Podle hlasování prováděného ve Spojených státech je nejpopulárnější postavou seriálu o Simpsonových Homer, hned za ním Bart. Na dalších místech se umístil Lisin spolužák Ralph, dále pokračují sama Lisa a hned za ní pan Burns. Marge je na žebříčku popularity až na třicátém místě.
 7. V jednom z dílů má Milhouse trenýrky s Teletubbies.
 8. Na to, že je Maggie jenom jeden rok, je až příliš inteligentní. Umí zacházet s dálkovým ovladačem, z hraček poskládá E = mc2 nebo dokonce řídí Homerovo auto.
 9. Výroba jednoho dílu Simpsonových trvá od šesti do osmi měsíců.
 10. Svůj hlas propůjčil dokonce i Michael Jackson. Namluvil postavičku jménem Leon Kompowsky, který si myslel, že je Michael Jackson.
 11. Tvůrce Simpsonových Matt Groening načrtl svoje hrdiny během patnáctiminutového čekání na producenta Jamese L. Brookse.
 12. V epizodě s názvem Homerova odysea se Burnsův noshled Smithers objevuje jako černoch. Není to záměr, ale chyba animátorů. Smithers měl být žlutý jako ostatní.
 13. Nedaleko Las Vegas stojí replika domu Simpsonových. Postavila ho v roce 1997 firma Pepsi jako hlavní cenu v jedné své soutěži. Dům vyhrála třiašedesátiletá dáma, která se rozhodla dům zpřístupnit ostatním milovníkům seriálu jako atrakci.
 14. Jeden z animátorů Simpsonových je i muž jménem Eric Stefani, bratr Gwen Stefaniové z kapely No Doubt. Ve skupině dokonce i hrál, ale opustil ji rok předtím, než se stala slavnou.
 15. Jména postav Flanders, Van Houten, Quimby a Lovejoy vznikla podle názvů ulic v oregonském Portlandu.

  Simpsonovi na plátně

  Celovečerního filmu s rodinou Simpsonových se přeci jen dočkáme. Ke snímku The Simpsons, určenému do kin, v současnosti vzniká scénář. Serveru DVDFanatic.com to v novém rozhovoru sdělil Mike Reiss, jeden z producentů a scénáristů populárního seriálu. Studio FOX chtělo natočit celovečerní simpsonovský film už od dob druhé seriálové řady, ale až nyní - po třinácti letech - se projekt přiblížil realizaci. Na scénáři pracuje celkem sedm osob. "Ne, že bychom měli nějaký úžasný nápad na celovečerák," říká Reiss, "ale ve FOXu nám řekli: možná nápady přijdou, až vám začneme platit. A fungovalo to!" Snímek podle něj nebude připomínat jen několik běžných dílů poskládaných za sebe. "Film se bude od seriálu hodně lišit, podobně, jako tomu bylo u South Parku. Ale nemůžu vám prozradit, co nás nakonec napadlo - neví to ani moje žena," dodal Reiss. Výsledku bychom se měli dočkat ve druhé polovině roku 2006.

  Znáte Simpsonovy? Jděte studovat!

   

  Na jedné americké univerzitě byl vypsán nezvyklý filozofický kurs, který se zakládá na znalostech a vědomostech o Homeru Simpsonovi, hrdinovi oblíbeného amerického seriálu Simpsonovi. Studenti Seina Heights univerzity v Michiganu se budou snažit proniknout do náboženské a filozofické podstaty otce Barta Simpsona. Součástí kursu je i povinná literatura "Simpsonovi a filozofie" od Williama Irwina a "Evangelium podle Simpsonových" od Marka Pinskyho. Kurs to může být vskutku zajímavý. Homer totiž vystupuje, co se týče víry, jako ignorant. Nazývá Boha všepožírajícím místo všemohoucím, v kostele pochrupuje a modlí se pouze, když je na pokraji zoufalství. Vyučující profesoři Kimberly Blessing a Anthony Sciglitano věří, že seriál Simpsonovi toho má o životě hodně co říci a bude pro studenty přínosem.

 
Prašule.eu - Zarábajte s nami!