4ever S.t.r.á.n.k.y

Vítejte na 4ever czech

PC Tuning

Fake neon

Falešný (BUBBLE) Neon

Co k tomu budeme potřebovat???

1. 1x nebo 2x LED diodu( supersvítivou, barva je na Vás )
2. odpory ( jejich hodnotu zjistit z LEDcalc )
3. 1x Molex ( 4pin )samec
4. nějaká prázdná tuba
5. nějaký drát ( délka je na Vás ), izolační paska

Využil sem na to prázdnou tubu od cínu (dá se použit i něco jiného), která měla nahoře na víčku díru přesně pro 3mm diodu. Dal sem ji tam a zalepil lepicí pistoli, abych zabránil uniku vody. Zatím to napájím přes baterku bez odporu, takže to v kompu nemám.

Je na Vás jak si to sestavíte. Jestli z jedné diody nebo ze dvou a to buď SÉRIOVĚ nebo PARALELNĚ.

Tubu sem naplnil po okraj vodou a nasypal sem tam trosku jedli sody. Zavřel a pořádně protřepal.

Jedla soda způsobu to, že bublinky ve vodě vydrží daleko víc než bez ni a drží se stale ve stejném místě. Mírné otřesy vůbec nevadí. protože ty bublinky tam drží jak přilepený, aby jste se jich zcela zbavili museli by jste do toho bouchat celkem silně.

S malýma bublinkama, který byly na začátku to vydrželo zhruba týden, pak se bublinky zvětšili a abych pravdu řek vypadalo to ještě lépe, tak to trvalo ještě dva týdny a zhruba po 3 týdnech se bublinky začali uvolňovat.

 

Takže trvanlivost tohohle neonu je sice jen 3 týdny, ale vždy se to dá udělat znova, což není moc práce. Dá se sice udělat určitě z více věcí, jako je gel na vlasy, želatina, silikon, ale zas tyhle věci nemusí doma každý mít, kdežto jedlou sodu doma určitě najdete. A na konec je to zas něco jiného než jen obyč. fake neon který už par lidi má.

Žádné komentáře
 
Prašule.eu - Zarábajte s nami!