4ever S.t.r.á.n.k.y

Vítejte na 4ever czech

Filmy

Zrůda

Zrůda - plakát 

Jeden z největších filmových zážitků letošního roku, v němž fascinujícím způsobem hraje hlavní roli Oscarem oceněná Charlize Theronová.

Film natočený podle skutečného příběhu sleduje osud Aileen Wuornosové. Prostitutky, která kvůli svému lesbickému vztahu s mladou Selby (Christina Ricciová) neváhá zabít. Poprvé v sebeobraně, později však zcela zákeřně a nevypočítavě. Po několika měsících neúspěšného pátrání policie „brutálního pachatele“ odhalila, a Aileen byla u soudu odsouzena k trestu smrti za celkem šest vražd. Hájila se tím, že byla svými obětmi znásilněna a bita, a proto jednala pouze v sebeobraně – později však své výroky vzala zpět. Popravena na elektrickém křesle byla po dvanácti letech, tj. v roce 2002.


Filmový debut scenáristky-režisérky Jenkinsové je burcující a komplikovaný stejně jako jeho neblaze proslulá antihrdinka. Připomíná nekompromisní filmy, jako Chladnokrevně nebo Mrtvý muž přichází. Klíčem k jeho úspěchu jsou skvělé herecké výkony, a to především již zmíněné Charlize Theronové, bývalé modelky dosud obsazované pouze do rolí krásných milenek, manželek či femme fatale hlavních hrdinů. Pro svou životní roli přibrala téměř patnáct kilogramů a nechala se v maskérně proměnit téměř k nepoznání.


Film se natáčel na mnoha místech, kde Wuornosová v letech 1989 až 1990 své skutky skutečně páchala.

Žádné komentáře
 
Prašule.eu - Zarábajte s nami!