4ever S.t.r.á.n.k.y

Vítejte na 4ever czech

Filmy

Titanic (1997)

 

Titanic (1997) - plakát 

Elita britské aristokracie, bohatí Američané i stovky chudáků, kteří chtějí najít svobodu, bohatství a štěstí na druhé straně oceánu. Ti všichni se sešli na palubě luxusního (a dnes nejslavnějšího) parníku, aby se po pěti dnech plavby ocitli v náručí smrti. Přesně tolik času bylo vyhrazeno i pro lásku chudého malíře a filadelfské slečny z vyšších kruhů.


James Cameron svým filmem nenatočil nic objevného. Zkázu Titanicu před ním natočilo hodně tvůrců – ať už jako dokumenty, nebo hrané filmy soustředící se jen na osudy některých pasažérů. Co ovšem přesně zapadlo do vkusu publika v roce 1997, a film si masovou návštěvností vydobyl neotřesitelnou první pozici v žebříčku nejúspěšnějších filmů všech dob, byl ústřední milostný příběh, který udělal především z Leonarda Di Capria hvězdu nejvyšší svítivosti. A hlavně idol dívek a žen po celém světě.


Titanic se tak stal vedle Ben Hura (a později Návratu krále) nejúspěšnějším filmem, co se počtu Oscarů týče. Dostal jich jedenáct: za nejlepší film, režii, kostýmy, výpravu, střih, hudbu, nejlepší píseň (My Heart Will Go On), zvuk, střih, vizuální efekty, střih zvukových efektů. Nominovány byla na ceny i Kate Winsletová a Gloria Stuartová za hlavní (resp. vedlejší) roli Rose a maskéři.

Žádné komentáře
 
Prašule.eu - Zarábajte s nami!