4ever S.t.r.á.n.k.y

Vítejte na 4ever czech

Filmy

Saw: Hra o přežití

olik krve byste prolili, abyste zůstali naživu?"

Slogan filmu nenechá nikoho na pochybách. Ano, je tady další horor. Jeden z mnoha, které v tomto roce uvidíme. Tenhle žánr prostě v posledních měsících zažívá obrození, a ti, kdo jej milují, si tak jistě přijdou na své.

Saw: Hra o přežití - plakát 

"Kolik krve byste prolili, abyste zůstali naživu?"


Saw je ale podstatně komornější než jeho bratříčci a sestřičky. Žádné nákladné efekty (rozpočet byl jen 1,2 milionu dolarů) – v podstatě jen jeden vraždící maniak a dvě oběti. Oběti?


Adam (Leigh Whannell) a Dr. Lawrence Gordon (Cary Elwes) se jednoho dne probudí a zjistí, že jsou přivázaní řetězem k trubce v jakési zatuchlé a špinavé podzemní umývárně. Netuší, jak se sem dostali. Ale mrtvola uprostřed místnosti a magnetofon s páskou by jim mohly napovědět. Z nahrávky se dozvídají děsivé instrukce: do osmi hodin musí Dr. Gordon Adama zabít. Jinak zemřou nejen oni oba, ale i Gordonova manželka a dcera. Gordon si uvědomí, že se dostali do rukou šíleného psychopatického maniaka, jehož případ měl na starosti detektiv Tapp (Danny Glover). Jeho zálibou je pohrávat si se svými obětmi a nutit je bojovat o život hraním mimořádně morbidních a nechutných her.


Adam a Gordon mají jen několik hodin na to, aby rozluštili skládačku svých osudů. Zabiják jim dal k dispozici jen pár návodů a dvě ruční pily. Pily příliš slabé na to, aby mohly rozřezat železo, jímž jsou připoutáni. Ale dost silné na to, aby mohly prořezat lidské maso a kosti… „On nám je nedal proto, abychom přeřezali ten řetěz! Ale abychom si odřezali nohy!!!“

Žádné komentáře
 
Prašule.eu - Zarábajte s nami!