4ever S.t.r.á.n.k.y

Vítejte na 4ever czech

Filmy

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

 

Pulp Fiction: Historky z podsvětí - plakát 

"Pulp Fiction je brutální, ale brilantní černá komedie, ve které se prolínají tři příběhy ze života bezvýznamných zločinců, v podstatě tvořící jeden příběh."


Pro mnohé Quentin Tarantino tímto filmem nastolil novou éru budování příběhů. Střídání a prolínání časových rovin a příběhů jednotlivých postav se stalo nejen jeho hlavním rukopisem, ale i zdrojem inspirace pro řadu dalších scenáristů a režisérů. Odpůrci ovšem tvrdí, že prolínání časových rovin a jednotlivých příběhů tady bylo už dávno předtím, a že Tarantino je jedním z pouhých vlastní myšlenky neschopných imitátorů.


Ať tak nebo onak, Pulp Fiction (tj. „Braková beletrie“) nezpochybnitelně patří mezi nejvlivnější, nejkultovnější a nejslavnější filmy všech dob. O zápletce se jistě netřeba rozepisovat – je jen málo těch, kteří tento film neznají.


Připomeňme tedy některé prestižní ceny (či nominace), kterých se Pulp Fiction dostalo: Oscar za nejlepší původní scénář (plus nominace pro Johna Travoltu, Umu Thurmanovou, S. L. Jacksona, za režii, střih a jako nejlepší film), Zlatá palma v Cannes, šest nominací na Zlatý glóbus (jedna proměněná – nejlepší scénář), čtyři ceny Independent Spirit Awards, cena MTV Movie Awards v kategorii Nejlepší film a – což je kuriozitka – Nejlepší taneční scéna.

Žádné komentáře
 
Prašule.eu - Zarábajte s nami!